Dzisiaj jest: 3 sierpnia 2020    |    Imieniny obchodzi: Lidia, Augustyn, Nikodem

Miesiąc maj rozpoczął się dla ochotników z Kaźmierza, wezwaniem do wypadku w miejscowości Kiączyn. Kierująca autem marki Opel Astra mieszkanka Kaźmierza, zjechała nagle z drogi i uderzyła w drzewo.

Przyczyny wypadku bada Policja. Na miejce akcji zadysponowano jednostkę z PSP Szamotuły, OSP Kaźmierz, policję i pogotowie ratunkowe. Działania strażaków polegały na otwarciu drzwi pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych, udzieleniu pomocy poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.