Dzisiaj jest: 1 kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzi: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Zaczyna się okres walki z owadami. Strażacy z Kaźmierza rozpoczęli tę walkę w dniu 8 czerwca w godzinach wieczornych.

Pszczoły znalazły sobie miejsce w drzewku ozdobnym. Nie było to bezpieczne dla mieszkańców pobliskiego domu.

Po ukłuciu przez osę, pszczołę lub szerszenia nie wolno wysysać jadu ani chwytać za czubek żądła - tam znajduje się zbiornik. Naciskając go, możesz zaaplikować sobie dodatkową dawkę jadu. Aby tego uniknąć, czystą żyletką lub ostrymi nożyczkami zetnij wystające ponad skórę zbiorniczki jadowe, a później wyciągnij żądło. Najlepiej igłą. Nie wolno używać do tego pęsety, bo naciskając nią żądło, wstrzykniesz sobie kolejną porcję jadu.