Dzisiaj jest: 1 kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzi: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

W dniu 3 lipca w południe rozległ się alarm, który wezwał druhów do pożaru w Kaźmierzu. Celem była płonąca sucha trawa w okolicy boiska sportowego.

Wraz ze znacznym wzrostem temperatury dochodzi do szybszego wyparowywania wilgoci.  Wystarczy wtedy mały niedopałek papierosa lub jakaś iskra i pożar gotowy. Pamiętajmy - sucha trawa pali się bardzo szybko!

Dzisiaj strażakom udało się ugasić groźnie wyglądający pożar, jednak ostrożności nigdy nie za wiele.