Dzisiaj jest: 1 kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzi: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Od wielu lat w Kaźmierzu organizowane są Dożynki Gminno - Parafialne. W tym roku uroczystości te przypadły na dzień 29 sierpnia.

Tradycyjnie strażacy naszej jednostki wraz z druhami z innych jednostek z terenu naszej gminy zaangażowani zostali do pomocy w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom wspomnianej imprezy. Zadanie nasze polegały na organizacji ruchu podczas przemarszu barwnego korowodu  z kościoła na boisko sportowe, gdzie odbywały się oficjalne uroczystości dożynkowe. Ochotnicy z OSP dbali też o porządek na okolicznych parkingach. Kaźmierska jednostka wystawiła również poczet sztandarowy, który brał udział w uroczystej Mszy Św.