Dzisiaj jest: 1 kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzi: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z KaźmierzaW dniu 11 września 2010 r. odbył się Gminny Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W rajdzie brało udział 6 jednostek MDP z naszej gminy. Były to jednostki z Bytynia, Gaju Wielkiego, Radzyn, Chlewisk, Kopaniny i Kaźmierza.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Jedna z grup startowała z Radzyn w kierunku Kiączyna, gdzie była meta, a druga z Lasu Bytyńskiego. Po przejściu wytyczonych tras rajdu, na mecie w Kiączynie na jego uczestników czekały różnego typu konkurencje, które były punktowane. Sędzią głównym był tradycyjnie dh Zenon Pawlaczyk. Puchar i dyplomy wręczał Prezes Zarządu Gminnego druh Wiesław Włodarczak. Całość zakończył poczęstunek - kiełbaska, którą przygotowało sołectwo z Kiączyna za co serdecznie dziękujemy w szczególności zaś, sołtysowi Andrzejowi Szulcowi, za miłą gościnę. Nasza drużyna choć bardzo młoda zajęła drugie miejsce, ulegając drużynie z Gaju Wielkiego. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za miłą zabawę.

<< Fotorelacja >>