Dzisiaj jest: 1 kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzi: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

W dniu 15 września jednostka z Kaźmierza została zaalarmowana przez dyżurnego PSK w Szamotułach o wycieku amoniaku z amoniakalnej instalacji na terenie obiektu firmy Hochland w Kaźmierzu.

Do tego zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP Szamotuły i OSP Kaźmierz oraz  jednostkę OSP Sokolniki Małe i Pogotowie Ratunkowe.

Na skażonym terenie w specjalistycznych ubraniach gazoszczelnych pracowali strażacy z PSP Szamotuły. Druhowie z naszej jednostki zajmowali się zapewnieniem zaopatrzenia wodnego, ustawieniem kurtyny wodnej, która zapobiegała rozprzenienieniu się amoniaku, a także pomogli strażakom z PSP w udzieleniu pomocy poszkodowanemu.

Akcją dowodził kpt. Roman Mucha. Na szczęście to tylko ćwiczenia. Celem tych ćwiczeń było zapoznanie się z zagrożeniem na obiekcie, zaopatrzeniem wodnym oraz sposobem prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej.

Foto: Marcin Tafelski