Dzisiaj jest: 12 grudnia 2018    |    Imieniny obchodzi: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Zderzenie dwóch aut osobowych w PólkuW sobotę 1 kwietnia 2017 r., po godz. 9 rano, doszło do zderzenia dwóch aut osobowych w miejscowości Pólko (gm. Kaźmierz), w wyniku którego pięć osób trafiło do szpitala. Jedno z aut po zderzeniu przewróciło się i znajdowało się w pobliskim rowie. Osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazdy o własnych siłach. Na miejsce akcji zadyponowano: JRG Szamotuły, OSP Kaźmierz, OSP Otorowo, OSP Podrzewie, ZRM, Policję. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia,  udzielili pomocy poszkodowanym, odłączyli akumulatory w pojazdach, zneutralizowali płyny eksploatacyjne, kierowali ruchem ,posprzątali miejsce akcji.