Dzisiaj jest: 23 września 2018    |    Imieniny obchodzi: Tekla, Bogusław

Wielkopolski Dzień StrażakaW sobotę, 6 maja 2017 r. w Krotoszynie odbyły się uroczystości związane z Wielkopolskim Dniem Strażaka oraz przekazania i poświęcenia nowych pojazdów nabytych przez jednostki OSP z Wielkopolski, z trzech różnych projektów. Po przyjeździe na miejsce obchodów i ustawieniu 41 nowych wozów strażackich na krotoszyńskim rynku, strażacy przemaszerowali do kościoła pw. św. Piotra i Pawła na mszę świętą. Później uczestnicy udali się na Halę Widowiskowo-Sportową, gdzie wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie oraz inne nagrody, a także przekazano kluczyki do wozów strażackich prezesom jednostek OSP z Wielkopolski.