Dzisiaj jest: 12 grudnia 2018    |    Imieniny obchodzi: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Powiatowy Dzień Strażaka   W dniu 13 maja 2017 r. Kaźmierz był gospodarzem Powiatowego Dnia Strażaka. Organizatorami uroczystości byli; Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Powiatowy w Szamotułach i Gmina Kaźmierz. Obchody Powiatowego Dnia Strażaka rozpoczęły się uczestnictwem w uroczystej mszy św. w intencji strażaków, którą odprawił ks. Krzysztof Musiał.

Po mszy pododdziały strażaków przemaszerowały przy dźwiękach orkiestry dętej z Grodziska Wielkopolskiego na boisko przy szkole podstawowej, gdzie rozpoczęła się część oficjalna obchodów. W uroczystości obok strażaków uczestniczyli także parlamentarzyści, przedstawiciele władz powiatu i lokalnych samorządów z powiatu szamotulskiego. Imprezie towarzyszyły; pokazy i prezentacje sprzętu pożarniczego.