Dzisiaj jest: 16 grudnia 2018    |    Imieniny obchodzi: Albina, Zdzisław

Wyciek amoniakuDnia 10 sierpnia 2017r., doszło do wycieku amoniaku w zakładzie produkcyjnym Hochland Polska Sp.z.o.o w Kaźmierzu. Na miejsce zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował JRG Szamotuły, OSP: Baborowo, Brodziszewo, Chlewiska, Kaźmierz, Ostroróg, Wronki. Udział w akcji brały również dwa zastępy JRG 6 Poznań-Krzesiny. Na obiekt, w którym doszło do wycieku dotarli także: Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego, Komendant Powiatowy PSP Szamotuły z zastępcą, dowódca JRG w Szamotułach oraz Władze Gminy Kaźmierz z Wójtem Zenonem Gałką. Natychmiast podjęto działania prewencyjne i ustawiono kurtyny wodne. Ewakuowanych zostało ponad 260 osób z zakładu producyjnego, biurowca oraz pobliskiej mleczarni "JANA". Nikt nie został poszkodowany. Podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Kaźmierz Zenona Gałki za zaangażowanie i dostarczenie posiłków, które zregenerowały siły strażaków podczas kilkunastogodzinnej akcji.