Powrót na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Mamy ponad stuletnią historię, z której jesteśmy bardzo dumni. Pragniemy dalej służyć naszej społeczności w myśl hasła "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Pamięć o przodkach i założycielach naszej jednostki jest zawsze żywa. Jednostka przetrwała nawet trudne czasy okupacji.
Dzięki pomocy sponsorów i życzliwości władz gminy Kaźmierz posiadamy nowoczesny sprzęt, który jest stale modernizowany.
Jesteśmy zawsze gotowi wyruszyć do akcji i nieść pomoc ludziom w potrzebie.
MOŻESZ ZAWSZE NA NAS LICZYĆ !!!

Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu

djNasza jednostka została założona 4 czerwca 1912 roku i jest najstarszą jednostką na terenie gminy Kaźmierz

Telefony alarmowe: 998 / 112

Pamiętaj - fałszywy alarm może być przyczyną ludzkiej tragedii !!!

Get Adobe Flash player

Oddział Gminny ZOSP RP

Dzisiaj jest: 16 grudnia 2018    |    Imieniny obchodzi: Albina, Zdzisław

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

1656981
Dzisiaj
Wczoraj
1554
743

Panel Logowania

Pamiętaj o wylogowaniu zanim opuścisz stronę

001
002
003
004
005
006
007
008
010
011
012
013

Wyciek amoniakuDnia 10 sierpnia 2017r., doszło do wycieku amoniaku w zakładzie produkcyjnym Hochland Polska Sp.z.o.o w Kaźmierzu. Na miejsce zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował JRG Szamotuły, OSP: Baborowo, Brodziszewo, Chlewiska, Kaźmierz, Ostroróg, Wronki. Udział w akcji brały również dwa zastępy JRG 6 Poznań-Krzesiny. Na obiekt, w którym doszło do wycieku dotarli także: Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego, Komendant Powiatowy PSP Szamotuły z zastępcą, dowódca JRG w Szamotułach oraz Władze Gminy Kaźmierz z Wójtem Zenonem Gałką. Natychmiast podjęto działania prewencyjne i ustawiono kurtyny wodne. Ewakuowanych zostało ponad 260 osób z zakładu producyjnego, biurowca oraz pobliskiej mleczarni "JANA". Nikt nie został poszkodowany. Podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Kaźmierz Zenona Gałki za zaangażowanie i dostarczenie posiłków, które zregenerowały siły strażaków podczas kilkunastogodzinnej akcji.

fepr

Pogoda

Polska - mapa burzowa

Mapa burzowa Polski