Dzisiaj jest: 17 grudnia 2017    |    Imieniny obchodzi: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Działania podczas silnych wiatrówW czwartek wieczorem (5.X.2017r.) przez powiat szamotulski przeszedł orkan Ksawery. Spowodował on wiele strat i zniszczeń. Strażacy wielokrotnie interweniowali zarówno w czwartek jak i w piątek po przejściu wichury. Usuwano powalone drzewa, zabezpieczono uszkodzony dach budynku oraz dostarczano prąd z agregatu do respiratora, do którego podłączony był mieszkaniec jednej z posesji w Kaźmierzu.