Dzisiaj jest: 18 października 2017    |    Imieniny obchodzi: Piotra, Michała, Ziemowita

"Las 2017"W dniu 8 października 2017r., na terenie Nadleśnictwa Pniewy (Leśnictwo Kaźmierz) w miejscowości Radzyny odbyły się ćwiczenia taktyczne pod kryptonimem "Las 2017", w których udział wzięły jednostki OSP z terenu gm. Kaźmierz. Organizatorem manewrów był Zarząd Gminny ZOSP RP w Kaźmierzu oraz Prezes zaprzyjaźnionej jednostki OSP Międzychód Radosław Gałężewski. Odpowiedzialnym za szkolenie był Komendant Gminny. Rejon koncentracji znajdował się w Agro-Zalewie u p. Jarosława Pszczoły. Strażacy ćwiczyli założenia taktyczne z gaszenia pozorowanego pożaru lasu oraz dostarczanie wody do pożaru z wykorzystaniem buforowania wody w zbiornikach brezentowych na zorganizowanym punkcie czerpania. Obserwatorami ćwiczeń byli: Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, Leśniczy z Kaźmierza p.Andrzej Rzeszuto oraz  p.Jarosław Pszczoła, któremu dziękujemy za udostępnienie terenu. Na koniec podsumowano zmagania.

View the embedded image gallery online at: