Dzisiaj jest: 17 grudnia 2017    |    Imieniny obchodzi: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Prace strażaków w dniu 29 październikaW niedzielę 29 października 2017r., strażacy z Kaźmierza wyjeżdżali kilkakrotnie do zdarzeń. Pierwsze wezwanie było około godziny 5:50, gdzie jednym zastępem udano się w celu podtrzymania prądu w respiratorze, natomiast drugi zastęp usuwał powalone drzewo, które tarasowało przejazd na drodze w miejscowości Gorszewice. Drugi alarm rozległ się około godz. 11:30, gdzie strażaków powiadomiono o utrudnionym przejeździe na drodze Kaźmierz-Młodasko z powodu wyciętych krzewów, które w wyniku silnych podmuchów wiatru przemieściły się na jezdnię. Kolejnym razem dyżurny SK PSP w Szamotułach zaalarmował strażaków z JRG Szamotuły i OSP Kaźmierz o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Kaźmierz. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji przystąpiono do ewakuacji mieszkańców i gaszenia przewodu kominowego. Użyto w tym celu sita kominowego. Wygaszono palenisko, wyczyszczono wyczystkę, następnie udrożniono komin. Przy pomocy kamery termowizyjnej obserwowano zmiany temperatury. Budynek mieszkalny przewietrzono.