Powrót na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Mamy ponad stuletnią historię, z której jesteśmy bardzo dumni. Pragniemy dalej służyć naszej społeczności w myśl hasła "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Pamięć o przodkach i założycielach naszej jednostki jest zawsze żywa. Jednostka przetrwała nawet trudne czasy okupacji.
Dzięki pomocy sponsorów i życzliwości władz gminy Kaźmierz posiadamy nowoczesny sprzęt, który jest stale modernizowany.
Jesteśmy zawsze gotowi wyruszyć do akcji i nieść pomoc ludziom w potrzebie.
MOŻESZ ZAWSZE NA NAS LICZYĆ !!!

Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu

djNasza jednostka została założona 4 czerwca 1912 roku i jest najstarszą jednostką na terenie gminy Kaźmierz

Telefony alarmowe: 998 / 112

Pamiętaj - fałszywy alarm może być przyczyną ludzkiej tragedii !!!

Get Adobe Flash player

Oddział Gminny ZOSP RP

Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2019    |    Imieniny obchodzi: Marek, Jarosław, Wasyl

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

1758806
Dzisiaj
Wczoraj
331
677

Panel Logowania

Pamiętaj o wylogowaniu zanim opuścisz stronę

001
002
003
004
005
006
007
008
010
011
012
013

Prace strażaków w dniu 29 październikaW niedzielę 29 października 2017r., strażacy z Kaźmierza wyjeżdżali kilkakrotnie do zdarzeń. Pierwsze wezwanie było około godziny 5:50, gdzie jednym zastępem udano się w celu podtrzymania prądu w respiratorze, natomiast drugi zastęp usuwał powalone drzewo, które tarasowało przejazd na drodze w miejscowości Gorszewice. Drugi alarm rozległ się około godz. 11:30, gdzie strażaków powiadomiono o utrudnionym przejeździe na drodze Kaźmierz-Młodasko z powodu wyciętych krzewów, które w wyniku silnych podmuchów wiatru przemieściły się na jezdnię. Kolejnym razem dyżurny SK PSP w Szamotułach zaalarmował strażaków z JRG Szamotuły i OSP Kaźmierz o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Kaźmierz. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji przystąpiono do ewakuacji mieszkańców i gaszenia przewodu kominowego. Użyto w tym celu sita kominowego. Wygaszono palenisko, wyczyszczono wyczystkę, następnie udrożniono komin. Przy pomocy kamery termowizyjnej obserwowano zmiany temperatury. Budynek mieszkalny przewietrzono.

fepr

Pogoda

Polska - mapa burzowa

Mapa burzowa Polski