Dzisiaj jest: 24 lutego 2018    |    Imieniny obchodzi: Maciej, Bogusz, Modest

Ewakuacja w szkole podstawowej w BytyniuW dniu 7 grudnia 2017r., około godz. 10.00 rozległ się głos syreny alarmowej. Strażacy zostali zadysponowani do miejscowości Bytyń, gdzie doszło do pożaru w szkole podstawowej. Od dyżurnego PSK w Szamotułach otrzymali informację , że w budynku znajdują się osoby. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne ODO udali się do środka w celu przeszukania i zlokalizowania źródła ognia. Na szczęście były to tylko ćwiczenia przeciwpożarowe połączone z próbną ewakuacją stanu osobowego uczniów i pracowników szkoły. Udział w manewrach brały: JRG Szamotuły, OSP Btyń, OSP Kaźmierz.