Dzisiaj jest: 12 grudnia 2018    |    Imieniny obchodzi: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Zebranie OSP Kaźmierz   Dnia 24 lutego 2018 roku w sali koszykowej pałacu przy ul. Nowowiejskiej w Kaźmierzu, odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP w Kaźmierzu. Zebranie otworzył prezes jednostki dh Roman Graczyk, który na wstępie poprosił o uczczenie minutą ciszy śmierci długoletniego naczelnika jednostki oraz komendanta gminnego druha Wojciecha Gałężewskiego, oraz innych druhów. Po powitaniu przybyłych na zebranie gości w osobach; dh Zenona Pawlaczyka – członka zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSPRP, dh Rafała Szczepańskiego – członka zarządu oddziału powiatowego ZOSPRP, dh Tomasza Daszkiewicza-dowódcy JRG KPPSP w Szamotułach, p. Janusza Stróżyka – sekretarza gminy Kaźmierz, p. Łukasza Panka – dyrektora ZUK, p. Włodzimierza Malinowskiego – dyrektora gimnazjum, p. Halinę Springer – księgową i p. Marka Jakubowskiego – pracownika urzędu zajmującego się sprawami strażackimi, przystąpiono do wyborów przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz członków komisji uchwał i wniosków.

W dalszej części przyjęto sprawozdanie z działalności za 2017 rok, sprawozdanie z działalności komisji rewizyjnej, po czym komisja wnioskowała o udzielenie absolutorium zarządowi. Spotkanie było okazją do podziękowania pani Halince Springer za pomoc w kwestiach finansowych oraz druhnom Małgorzacie Musielskiej i Sylwii Szczepańskiej za udział w ponad stu wyjazdach alarmowych. Przy okazji zaprezentowany został najnowszy zakup dokonany w lutym - łódź ratunkowa z przyczepką. Zakupu dokonano z funduszy własnych i darczyńców. W szeregi członków przyjęto jedną osobę, a z drużyny młodzieżowej pięć osób.