Dzisiaj jest: 18 listopada 2018    |    Imieniny obchodzi: Aniela, Klaudyna, Roman

1631990

Dzień Strażaka 2018   Dnia 4 maja odbyły się gminne obchody święta strażaków (rycerzy św. Floriana). Obchody rozpoczęto mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin. We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe oraz delegacje z jednostek OSP gminy Kaźmierz. Następnie jednostki przejechały na parking przy gimnazjum, gdzie odbył się piknik. Strażacy pochwalili się nowym sprzętem. Harcerze z 65. HDŚ prowadzili gry i zabawy dla dzieci.

Dla najmłodszych były dmuchańce i wata cukrowa, a dla wszystkich wspaniała grochówka. Piknik zaszczycili swoją obecnością: przewodnicząca rady gminy p. Arleta Wojciechowska, z-a wójta p. Ryszard Gąska, sołtys p. Stefan Kupś. Wszyscy bawili się wspaniale. Po pikniku strażacy z OSP Kaźmierz przejechali na sygnałach ulicami Kaźmierza na cmentarz, gdzie zapalili niebieskie znicze na grobach strażaków. Organizatorzy dziękują Dyrekcji Gimnazjum, Bankowi Spółdzielczemu w Dusznikach, firmie Hochland, Chacie Polskiej, Pani Izie, Gminie Kaźmierz, 65. HDŚ oraz strażakom za pomoc w zorganizowaniu obchodów. Szczególne podziękowanie dla mieszkańców za tak liczny udział. Bez Was nie byłoby tak wspaniałej atmosfery.