Dzisiaj jest: 17 października 2018    |    Imieniny obchodzi: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Pożar zboża na pniu- WitkowiceW sobotę 30 czerwca 2018r., około godziny 12.48 doszło do pożaru zboża na pniu w miejscowości Witkowice (gm. Kaźmierz). Ogień szybko rozprzestrzeniał się, ponieważ akcję gaśniczą utrudniał wiejący wiatr.  Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody  na front pożaru. Dzięki szybkim działaniom zastępów straży pożarnych oraz ciągnika ze sprzętem rolniczym ogień udało się opanować. Spaleniu uległo około 10 ha zboża. Na miejscu pracowały zastępy: JRG Szamotuły, OSP Chlewiska, OSP Duszniki, OSP Kaźmierz, OSP Kopanina, OSP Radzyny, OSP Sękowo, OSP Sokolniki Małe.