Dzisiaj jest: 12 grudnia 2018    |    Imieniny obchodzi: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Pożar w Kiączynie W poniedziałek 30 lipca 2018 r., przed godziną 15.00 doszło do pożaru ścierniska i pozostałości zboża i słomy  w miejscowości Kiączyn (gm. Kaźmierz). Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach na miejsce działań zadysponował: JRG Szamotuły, OSP Bytyń, OSP Chlewiska, OSP Kaźmierz. Spaleniu uległo około dwóch hektarów ścierniska. Dużym wsparciem dla strażaków była pomoc przy użyciu sprzętu rolniczego, dzięki czemu ogień nie rozprzestrzenił się dalej.