Dzisiaj jest: 18 listopada 2018    |    Imieniny obchodzi: Aniela, Klaudyna, Roman

1631987

Wyjazdy strażaków w październikuW miesiącu październiku 2018 r., strażacy odnotowali kilka interwencji na terenie gminy Kaźmierz. Na szczęście nie były one poważne. M.in. uratowano osłabionego młodego łabędzia, który został schwytany i wypuszczony na miejscowym zbiorniku wodnym, gdzie dołączył do innych ptaków. Kilkakrotnie usuwano drzewa bądź ich konary, które zagrażały bezpieczeństwu (miejscowości: Gaj Wielki, Kiączyn, Kaźmierz). Zabezpieczano także uszkodzone linie energetyczne (m.Kiączyn). Również w miesiącu październiku, jak i w poprzednich miesiącach usuwano gniazda os i szerszeni oraz neutralizowano płyny eksploatacyjne na jezdniach.