Dzisiaj jest: 23 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzi: Maria, Ildefons, Rajmund

Zadymienie i pożar sadzyW dniu 29 listopada 2018 r., strażaków zadysponowano do miejscowości Komorowo (gm.Kaźmierz), gdzie w budynku mieszkalnym doszło do pożaru sofy, co spowodowało duże zadymienie. Strażacy ugasili palący się przedmiot, przewietrzyli oraz sprawdzili budynek za pomocą kamery termowizyjnej. W działaniach brały udział: JRG Szamotuły, OSP Bytyń, OSP Kaźmierz oraz Pogotowie Energetyczne.

Natomiast w niedzielę 2 grudnia doszło do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Bytyń. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: JRG Szamotuły, OSP Bytyń, OSP Kaźmierz. Za pomocą wyciora kominiarskiego usunięto palacą się sadzę z przewodu kominowego.