Dzisiaj jest: 23 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzi: Maria, Ildefons, Rajmund

Wypadek w MłodaskuW niedzielę 16 grudnia 2018r., około godziny 18.00 strażaków zadysponowano do wypadku z udziałem dwóch aut w miejscowości Młodasko (gm.Kaźmierz).Dwie osoby zostały poszkodowane. Trasa DK 92 Poznań-Pniewy na czas prowadzonych działań była zablokowana. Strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu do przyjazdu ratowników medycznych, kierowali ruchem, oświetlili miejsce akcji, posypali wyciekające płyny eksploatacyjne sorbentem. W działaniach ratowniczych brały udział: dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, dwa z OSP Kaźmierz, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja i Pomoc drogowa.