Dzisiaj jest: 18 października 2018    |    Imieniny obchodzi: Piotra, Michała, Ziemowita

altDzisiejszy poranek (14.12.09) zaskoczył drogowców. Ten dzień również strażacy zaczęli pracowicie, ponieważ rozlegający się odgłos syreny strażackiej wezwał ich do akcji ratowniczej. Na trasie nr 92 zderzyły się dwa auta osobowe. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Było trzech  poszkodowanych(dwaj mężczyźni i jedna kobieta), których zabrało Pogotowie Ratunkowe.

alt

Udział w akcji brały jednostki: jeden zastęp OSP Kaźmierz, jeden PSP Szamotuły i jeden OSP Podrzewie. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Tego samego dnia około południa, na tej samej trasie wydarzył się kolejny wypadek. Jadąca samochodem osobowym marki Citroen kobieta nagle zjechała z drogi i wylądowała w polu dachując. O własnych siłach opuściła pojazd, jednak zachowawczo założono jej kołnierz ortopedyczny i została przewieziona do szpitala. Udział w akcji brała jednostka OSP Kaźmierz i PSP Szamotuły. Odłączono akumulatory, opatrzono ranną i zabezpieczono miejsce wypadku.

fot. Janusz Banaszczyk