Dzisiaj jest: 20 marca 2019    |    Imieniny obchodzi: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Działania w dniach 21 i 24 grudniaW piątek 21 grudnia 2018r., strażaków z Bytynia, Kaźmierza i Szamotuł zadysponowano do zdarzenia na drodze łączącej miejscowości Kaźmierz-Witkowice, gdzie auto osobowe wypadło z drogi i leżało na boku w pobliskim rowie. Nikt nie został poszkodowany. Natomiast 24 grudnia 2018r., strażacy wyjeżdżali dwukrotnie do zdarzeń. Pierwsze miało miejsce w Piersku w godzinach porannych. Doszło tam do zalania piwnic w budynku mieszkalnym. Na miejscu działały: OSP Bytyń, OSP Kaźmierz i ZUK w Kaźmierzu. Kolejne zgłoszenie było w godzinach wieczornych. W miejscowości Brzezno miała miejsce kolizja auta osobowego z dzikiem. Na drodze znajdowały się płyny eksploatacyjne, które posypano sorbentem.