Dzisiaj jest: 24 maja 2019    |    Imieniny obchodzi: Joanna, Zuzanna, Milena

2030

Gminne Obchody Dnia Strażaka 2019   Pogoda pokrzyżowała nieco plany naszych druhów strażaków, którzy 4 maja obchodzili święto swojego patrona. Gminne Obchody Dnia Strażaka w Kaźmierzu rozpoczęły się od mszy św. w ich intencji odprawionej przez proboszcza ks. Krzysztofa Musiała. W nabożeństwie uczestniczyli; Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Zenon Pawlaczyk, radny Adam Gidaszewski oraz poczty sztandarowe z jednostek; OSP Gaj Wielki, OSP Kaźmierz, OSP Kopanina, OSP Radzyny i OSP Sokolniki Małe. Następnie zaplanowano festyn na parkingu przy ul. Gimnazjalnej, ale deszczowa aura spowodowała, że impreza przeniosła się do remizy przy ul. Topolowej. Tam mieszkańcy gminy mogli zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponują nasze jednostki. Przy okazji można było posilić się smaczną strażacką grochówką. Wieczorem samochody OSP przejechały ulicami Kaźmierza.