Powrót na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Mamy ponad stuletnią historię, z której jesteśmy bardzo dumni. Pragniemy dalej służyć naszej społeczności w myśl hasła "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Pamięć o przodkach i założycielach naszej jednostki jest zawsze żywa. Jednostka przetrwała nawet trudne czasy okupacji.
Dzięki pomocy sponsorów i życzliwości władz gminy Kaźmierz posiadamy nowoczesny sprzęt, który jest stale modernizowany.
Jesteśmy zawsze gotowi wyruszyć do akcji i nieść pomoc ludziom w potrzebie.
MOŻESZ ZAWSZE NA NAS LICZYĆ !!!

Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu

djNasza jednostka została założona 4 czerwca 1912 roku i jest najstarszą jednostką na terenie gminy Kaźmierz

Telefony alarmowe: 998 / 112

Pamiętaj - fałszywy alarm może być przyczyną ludzkiej tragedii !!!

Get Adobe Flash player

Oddział Gminny ZOSP RP

Dzisiaj jest: 20 marca 2019    |    Imieniny obchodzi: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

1731837
Dzisiaj
Wczoraj
128
715

Panel Logowania

Pamiętaj o wylogowaniu zanim opuścisz stronę

001
002
003
004
005
006
007
008
010
011
012
013

altIle kosztować może chwila nieuwagi i chwilowy brak wyobraźni, przekonali się dzisiaj w południe mieszkańcy jednego z budynków mieszkalnych w Kaźmierzu. Powodem ich zmartwienia pozostała zniszczona elewacja budynku, na zniszczenie której złożyło się kilka przyczyn.

Po pierwsze na próg domu wystawiono popiół, który jeszcze gorący wsypano do plastikowego wiaderka. Wiaderko postawione zostało na gumowej wycieraczce przed domem i to wystarczyło, aby od wysokiej temperatury zaczęła wytapiać się styropianowa elewacja budynku. Na szczęście dzięki kaźmierskim strażakom w porę zażegnano niebezpieczeństwo. Warto tutaj dodać ku przestrodze dla innych, iż popiół, który z pozoru wygląda jak szara masa, wewnątrz kryje jeszcze niebezpieczne rozżarzone pozostałości materiału altopałowego. Niedopuszczalne jest zatem używanie do transportu popiołu naczyń z tworzyw sztucznych, które pod wpływem temperatury topią się. Topiący się plastik może być również zagrożeniem dla człowieka z powodu toksycznych oparów. Okres wzmożonego ogrzewania mieszkań zawsze obfituje w tragiczne doniesienia, spowodowane nienależytym obchodzeniem się z urządzeniami grzewczymi. Bądźmy zawsze czujni, zwracajmy częściej uwagę na piece i elektryczne grzejniki, by nie stać się ich ofiarami.

 

foto. B. Maciejewski

fepr

Pogoda

Polska - mapa burzowa

Mapa burzowa Polski