Dzisiaj jest: 25 sierpnia 2019    |    Imieniny obchodzi: Luiza, Patrycja, Ludwik

Działania 30 i 31 lipcaWe wtorek 30 lipca 2019r., po godzinie 22.00 strażacy udali się na ul.Poznańską w Kaźmierzu, gdzie pomogli łabędziowi, który chodził po ruchliwej drodze. W celu uniknięcia zranienia ptak został schwytany i przewieziony w bezpieczne miejsce na pobliski staw. Kolejne wyjazdy były w nocy z 30 na 31 lipca. Pierwszy, to pożar scierniska na polu przy drodze pomiędzy miejscowościami Sokolniki Wielkie-Sokolniki Małe. Udział w tym zdarzeniu brały jednostki OSP Brodziszewo, OSP Kaźmierz, OSP Sokolniki Małe. Drugi zaś, to pożar ścierniska w miejscowości Czyściec. W tym zdarzeniu udział brały: OSP Brodziszewo, OSP Kaźmierz, OSP Otorowo. Również 31lipca po godzinie 8.00 strażacy z PSP Szamotuły i OSP Kaźmierz udali się do Kiączyna. Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o konarze drzewa, który spadł na auta uszkadzając je.