Powrót na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Mamy ponad stuletnią historię, z której jesteśmy bardzo dumni. Pragniemy dalej służyć naszej społeczności w myśl hasła "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Pamięć o przodkach i założycielach naszej jednostki jest zawsze żywa. Jednostka przetrwała nawet trudne czasy okupacji.
Dzięki pomocy sponsorów i życzliwości władz gminy Kaźmierz posiadamy nowoczesny sprzęt, który jest stale modernizowany.
Jesteśmy zawsze gotowi wyruszyć do akcji i nieść pomoc ludziom w potrzebie.
MOŻESZ ZAWSZE NA NAS LICZYĆ !!!

Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu

djNasza jednostka została założona 4 czerwca 1912 roku i jest najstarszą jednostką na terenie gminy Kaźmierz

Telefony alarmowe: 998 / 112

Pamiętaj - fałszywy alarm może być przyczyną ludzkiej tragedii !!!

Get Adobe Flash player

Oddział Gminny ZOSP RP

Dzisiaj jest: 10 lipca 2020    |    Imieniny obchodzi: Amelia, Filip, Witalis

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

2347261
Dzisiaj
Wczoraj
468
1126

Panel Logowania

Pamiętaj o wylogowaniu zanim opuścisz stronę

001
002
003
004
005
006
007
008
010
011
012
013

Zebranie   W sobotę 22 lutego w salce przy ul. Topolowej odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Kaźmierz. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych druhów i zaproszonych gości, wśród których byli m.in. komendant PSP Szamotuły - mł. bryg. Ireneusz Pers i Wójt Gminy Kaźmierz p. Zenon Gałka i sekretarz gminy p. Janusz Stróżyk. Podczas spotkania druhowie strażacy wysłuchali sprawozdań z działalności jednostki za rok 2019, z których wynika, że jednostka liczy obecnie czterdziestu dziewięciu członków (wśród nich 13. Kobiet) w tym czterdziestu sześciu zwyczajnych, jeden honorowy i dwóch wspierających. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Kaźmierz liczy 10. osób (siedmiu chłopców i trzy dziewczyny). Druhny i druhowie z Kaźmierza w roku 2019 uczestniczyli w 185. akcjach ratowniczych. Dzięki wsparciu finansowemu z MSWiA, KSRG, Gminy Kaźmierz oraz firmy Hochland w roku sprawozdawczym jednostka pozyskała; mundury wyjściowe, aparat powietrzny, torbę PSP R-1, namiot i miernik wielogazowy. Dokupiono też część osprzętu tj. belkę sygnalizacyjną i ramę nawigacyjną do łodzi motorowej. W remizie wyremontowano posadzki, ocieplono i odmalowano magazyn. Część tych prac wykonano w ramach prac społecznych. Po wysłuchaniu sprawozdań druhowie jednomyślnie udzielili absolutorium obecnemu zarządowi i przegłosowali poprawki wprowadzone do zaktualizowanego statutu tutejszej jednostki. Miłym akcentem zebrania było symboliczne przekazanie sprzętu zakupionego dla jednostki ze środków pochodzących z funduszy sołectw Kaźmierz i Nowa Wieś, o czym zadecydowali mieszkańcy tych sołectw. Przekazania dokonali sołtysi Stefan Kupś i Bogdan Hałaszkiewicz. Na zakończenie zebrania nastąpiła prezentacja wchodzącej w skład wyposażenia jednostki OSP Kaźmierz łodzi motorowej, która została doposażona w niezbędne urządzenia. Warto tutaj wspomnieć o sporym angażowaniu się druhów strażaków w ubiegłym roku, w działalność innych podmiotów z gminy Kaźmierz. Do najważniejszych należą; „Hochland Półmaraton Doliną Samy”, akcja charytatywna „Sportowe Serce”, Finał WOŚP, „Rajd Bibliotekarza”, „Święto Chleba i Sera” i wiele innych o charakterze sportowym i kulturalnym.

fepr

Pogoda

Polska - mapa burzowa

Mapa burzowa Polski