Dzisiaj jest: 3 sierpnia 2020    |    Imieniny obchodzi: Lidia, Augustyn, Nikodem

Pożar w miejscowości Dolne PoleWe wtorek 28 lipca 2020r., w godzinach popołudniowych doszło do pożaru zboża na pniu i ścierniska podczas prac polowych w miejscowości Dolne Pole gm. Kaźmierz. Zagrożone były pobliskie budynki. Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach na miejsce pożaru zadysponował: JRG Szamotuły, OSP Bytyń, OSP Chlewiska, OSP Kaźmierz, OSP Sokolniki Małe. Pożar udało się szybko ugasić. Pomogli także miejscowi rolnicy, którzy zaorali ściernisko odcinając ogień od dalszej części pola.