Powrót na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Mamy ponad stuletnią historię, z której jesteśmy bardzo dumni. Pragniemy dalej służyć naszej społeczności w myśl hasła "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Pamięć o przodkach i założycielach naszej jednostki jest zawsze żywa. Jednostka przetrwała nawet trudne czasy okupacji.
Dzięki pomocy sponsorów i życzliwości władz gminy Kaźmierz posiadamy nowoczesny sprzęt, który jest stale modernizowany.
Jesteśmy zawsze gotowi wyruszyć do akcji i nieść pomoc ludziom w potrzebie.
MOŻESZ ZAWSZE NA NAS LICZYĆ !!!

Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu

djNasza jednostka została założona 4 czerwca 1912 roku i jest najstarszą jednostką na terenie gminy Kaźmierz

Telefony alarmowe: 998 / 112

Pamiętaj - fałszywy alarm może być przyczyną ludzkiej tragedii !!!

Get Adobe Flash player

Oddział Gminny ZOSP RP

Dzisiaj jest: 3 sierpnia 2020    |    Imieniny obchodzi: Lidia, Augustyn, Nikodem

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

2389607
Dzisiaj
Wczoraj
1076
1558

Panel Logowania

Pamiętaj o wylogowaniu zanim opuścisz stronę

001
002
003
004
005
006
007
008
010
011
012
013

W dniu 25 marca strażacy OSP Kaźmierz zostali wezwani do niewielkiego pożaru, który miał miejsce pomiędzy wsiami Sokolniki Wielkie i Komorowo. Na pozór niewielki pożar mógł jednak zkończyć się tragicznie.

Ludzie nie mają pojęcia o skutkach wypalania wyschniętych pozostałości roślinnych. Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla przyrody, jak i samego człowieka. To mit, że wypalanie traw użyźnia glebę.W trakcie wypalania niszczeją nie tylko suche źdźbła traw, ale także ich systemy korzeniowe, flora bakteryjna, grzyby, owady. Najczęściej gleba zostaje wyjałowiona i w konsekwencji zahamowany zostaje naturalny proces rozkładu resztek roślinnych. Materia organiczna na skutek działania ognia zamienia się w popiół, zostają przyspieszone procesy mineralizacji, a opady deszczowe powodują wypłukiwanie z gleby licznych związków mineralnych. Pozostały popiół wcale nie użyźnia gleby, a jedynie powoduje obniżenie zawartości próchnicy. Poprzez wypalanie traw doprowadzamy do utraty zielonej pokrywy gleby, na którą składa się wiele gatunków traw i innych roślin.

fepr

Pogoda

Polska - mapa burzowa

Mapa burzowa Polski