Dzisiaj jest: 12 grudnia 2018    |    Imieniny obchodzi: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Ćwiczenia 2018   Ośrodek szkolenia KWPSP w Poznaniu zgodnie z rozkazem Komendanta Głównego 22 maja 2018 r. przeprowadził na zalewie radzyńskim ćwiczenia „Powódź 2018”.
Założeniami ćwiczeń było:

1. Ewakuacja osób z terenów odciętych, z wody – poruszanie się jednostek pływających.
  2. Wypompowanie wody z zalanych terenów.
  3. Podwyższenie korony i uszczelnianie wału.

W ćwiczeniach brało udział 13 pojazdów strażackich:

• KPPSP w Szamotułach – 5
  • KPPSP w Obornikach – 1
  • OSP Kiszewo
  • OSP Kaźmierz
  • OSP Brodziszewo
  • OSP Sokolniki Małe
  • OSP Bytyń
  • OSP Chlewiska
  • OSP Ostroróg

Po ćwiczeniach u pana Jarosława Pszczoły omówiono wyniki ćwiczeń. Wypadły na 4+. Po omówieniu ćwiczeń strażacy zostali zaproszeni na kiełbaskę z grilla ufundowaną przez wójta gminy p. Zenona Gałkę. Ćwiczących odwiedził też starosta szamotulski Józef Kwaśniewicz.