Dzisiaj jest: 12 grudnia 2018    |    Imieniny obchodzi: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Nowy sprzęt dla OSP  29 listopada 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Gorszewicach odbyło się uroczyste przekazanie na rzecz jednostek OSP z gminy Kaźmierz sprzętu ratowniczego współfinansowanego przez Fundusz Sprawiedliwości.
W przekazaniu uczestniczyli Zastępca Wójta Gminy Kaźmierz Ryszard Gąska, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kaźmierz Tadeusz Kaczmarek, Prezes ZO Gminnego Związku OSP RP Zenon Pawlaczyk, Komendant Gminny OSP Rafał Szczepański oraz przedstawicie PSP – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP dh Arkadiusz Rakowski. Zakup współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. Nasi strażacy wzbogacili się o sprzęt wartości 42.000,00 zł.

Jednostki OSP z Bytynia, Chlewisk i Sokolnik Małych wzbogaciły się o defibrylatory pomocne podczas reanimacji poszkodowanych o wartości 5.700,00 zł oraz w parawany do osłonięcia miejsca akcji – każdy wart 1.300,00 zł.
   Jednostki OSP w Gaju Wielkim, Gorszewicach, Kopaninie i Radzynach otrzymały nowoczesne i bezpieczne agregaty prądotwórcze Honda FH3154 o wartości 4.200,00 zł każdy, a jednostka OSP Kaźmierz wzbogaciła się o zestaw podpór do stabilizacji pojazdów po kolizji wartości 4200,00 zł.
   Zakup sprzętu z udziałem środków Ministerstwa Sprawiedliwości był nowym projektem i był to pierwszy rok jego realizacji. Wnioski składane były w połowie sierpnia, 27 września została podpisana umowa na realizację zakupów sprzętu dla OSP. Zakupiony sprzęt przekazano Umowami Darowizny jednostkom OSP i dla zakończenia projektu pozostało jeszcze jego rozliczenie.
Dzięki pozyskaniu środków i uzupełnieniu wyposażenia strażaków, mogą oni skuteczniej pomagać potrzebującym, a my wszyscy możemy czuć się bezpieczniej.

Fundusz sprawiedliwości