Powrót na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Mamy ponad stuletnią historię, z której jesteśmy bardzo dumni. Pragniemy dalej służyć naszej społeczności w myśl hasła "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Pamięć o przodkach i założycielach naszej jednostki jest zawsze żywa. Jednostka przetrwała nawet trudne czasy okupacji.
Dzięki pomocy sponsorów i życzliwości władz gminy Kaźmierz posiadamy nowoczesny sprzęt, który jest stale modernizowany.
Jesteśmy zawsze gotowi wyruszyć do akcji i nieść pomoc ludziom w potrzebie.
MOŻESZ ZAWSZE NA NAS LICZYĆ !!!

Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu

djNasza jednostka została założona 4 czerwca 1912 roku i jest najstarszą jednostką na terenie gminy Kaźmierz

Telefony alarmowe: 998 / 112

Pamiętaj - fałszywy alarm może być przyczyną ludzkiej tragedii !!!

Get Adobe Flash player

Oddział Gminny ZOSP RP

Dzisiaj jest: 12 lipca 2020    |    Imieniny obchodzi: Jan, Wera, Brunon

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

2350082
Dzisiaj
Wczoraj
720
1089

Panel Logowania

Pamiętaj o wylogowaniu zanim opuścisz stronę

 Nowy sprzęt dla OSP  29 listopada 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Gorszewicach odbyło się uroczyste przekazanie na rzecz jednostek OSP z gminy Kaźmierz sprzętu ratowniczego współfinansowanego przez Fundusz Sprawiedliwości.
W przekazaniu uczestniczyli Zastępca Wójta Gminy Kaźmierz Ryszard Gąska, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kaźmierz Tadeusz Kaczmarek, Prezes ZO Gminnego Związku OSP RP Zenon Pawlaczyk, Komendant Gminny OSP Rafał Szczepański oraz przedstawicie PSP – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP dh Arkadiusz Rakowski. Zakup współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. Nasi strażacy wzbogacili się o sprzęt wartości 42.000,00 zł.


   Jednostki OSP z Bytynia, Chlewisk i Sokolnik Małych wzbogaciły się o defibrylatory pomocne podczas reanimacji poszkodowanych o wartości 5.700,00 zł oraz w parawany do osłonięcia miejsca akcji – każdy wart 1.300,00 zł.
   Jednostki OSP w Gaju Wielkim, Gorszewicach, Kopaninie i Radzynach otrzymały nowoczesne i bezpieczne agregaty prądotwórcze Honda FH3154 o wartości 4.200,00 zł każdy, a jednostka OSP Kaźmierz wzbogaciła się o zestaw podpór do stabilizacji pojazdów po kolizji wartości 4200,00 zł.
   Zakup sprzętu z udziałem środków Ministerstwa Sprawiedliwości był nowym projektem i był to pierwszy rok jego realizacji. Wnioski składane były w połowie sierpnia, 27 września została podpisana umowa na realizację zakupów sprzętu dla OSP. Zakupiony sprzęt przekazano Umowami Darowizny jednostkom OSP i dla zakończenia projektu pozostało jeszcze jego rozliczenie.
Dzięki pozyskaniu środków i uzupełnieniu wyposażenia strażaków, mogą oni skuteczniej pomagać potrzebującym, a my wszyscy możemy czuć się bezpieczniej.

Fundusz sprawiedliwości


 

fepr