Dzisiaj jest: 25 sierpnia 2019    |    Imieniny obchodzi: Luiza, Patrycja, Ludwik

Ćwiczenia   W sobotę 9 lutego w Radzynach u pana Jarosława nad Zalewem rozpoczęły się ćwiczenia w ratownictwie lodowym zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Szamotułach dla strażaków ochotników. W ćwiczeniach brały udział: OSP Baborowo, OSP Kaźmierz, OSP Obrzycko oraz dwa zastępy PSP. Celem ćwiczeń było bezpieczeństwo strażaków podczas ewakuacji poszkodowanych, uwięzionych na akwenach wodnych. Omówiono i przećwiczono trzy sposoby ewakuacji: sanie lodowe, koło ratunkowe oraz drabinę. Ćwiczenia zostały przeprowadzone ciekawie i profesjonalnie.