Dzisiaj jest: 22 kwietnia 2019    |    Imieniny obchodzi: Kaja, Leon, Łukasz

OTWP   Dnia 22 marca 2019 roku w świetlicy nowej Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu odbyły się Powiatowe Eliminacje OTWP oraz podsumowanie Powiatowych Eliminacji Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.
W pierwszej części odbyły się eliminacje OTWP. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się: Piotr Kapłon-Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu; Kacper Belter-Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie oraz Marek Redgosz-VIII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu.
W drugiej części strażacy przekazali dyr. Mariuszowi Pielucha podziękowanie oraz album do biblioteki „W jedności siła, Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Następnie wręczono nagrody za Konkurs Plastyczny.
Z Gminy Kaźmierz nagrody otrzymali:
Grupa I: Blanka Woźniak, Miłosz Tecław, Jeremiasz Klak-Szkoła Podstawowa Bytyń
Grupa II: Antoni Jaguszewski, Amadeusz Kiziewicz-Szkoła Podstawowa Bytyń
Grupa III: Kajetan Morawski-Szkoła Podstawowa Bytyń
Grupa IV: Natalia Grzeszczyk-Gimnazjum Kaźmierz.
Nagrody wręczali: przedstawiciel Starostwa Szamotulskiego p. Kazimierz Michalak, Wójt Gminy Kaźmierz p. Zenon Gałka, Prezesi ZOP ZOSPRP oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.
Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Szamotułach.