Powrót na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Mamy ponad stuletnią historię, z której jesteśmy bardzo dumni. Pragniemy dalej służyć naszej społeczności w myśl hasła "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Pamięć o przodkach i założycielach naszej jednostki jest zawsze żywa. Jednostka przetrwała nawet trudne czasy okupacji.
Dzięki pomocy sponsorów i życzliwości władz gminy Kaźmierz posiadamy nowoczesny sprzęt, który jest stale modernizowany.
Jesteśmy zawsze gotowi wyruszyć do akcji i nieść pomoc ludziom w potrzebie.
MOŻESZ ZAWSZE NA NAS LICZYĆ !!!

Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu

djNasza jednostka została założona 4 czerwca 1912 roku i jest najstarszą jednostką na terenie gminy Kaźmierz

Telefony alarmowe: 998 / 112

Pamiętaj - fałszywy alarm może być przyczyną ludzkiej tragedii !!!

Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 24 lutego 2018    |    Imieniny obchodzi: Maciej, Bogusz, Modest

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

1404428
Dzisiaj
Wczoraj
432
1428

Panel Logowania

Pamiętaj o wylogowaniu zanim opuścisz stronę

001
002
003
004
005
006
007
008
010
011
012
013

VII Turniej w Piłce HalowejDnia 17 lutego 2018r., w Hali Sportowej Gimnazjum w Kaźmierzu, został rozegrany VII Turniej w Piłce Halowej " Rycerzy Św. Floriana". W turnieju uczestniczyły cztery drużyny. Po ciekawej i emocjonującej grze, tabela przedstawia się nastepująco: I. OSP Kopanina, II OSP Sokolniki Małe, III OSP Gaj Wielki, IV OSP Kaźmierz. Zawodnikiem  grającym Fair Play wybrano dh Wojciecha Bielejewskiego. Puchary, dyplomy oraz książki wręczali: Prezes ZOG ZOSP RP dh Zenon Pawlaczyk oraz Komendant Gminny dh Rafał Szczepański. Dziękujemy personelowi technicznemu gimnazjum, sędziemu Ryszardowi Krówczyńskiemu, panu Janowi Antkowiakowi oraz strażakom-ratownikom za czuwanie nad bezpieczeństwem graczy. Szczególne podziękowania dla "Cukierni Rodzinnej" za przepyszne słodkości i firmie "Strauss Cafe Poland sp.z.o.o."

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP.

Czytaj więcej...

Wypadek w Gaju WielkimDnia 15 lutego 2018r., około godziny 17:43 strażaków zadysponowano do wypadku drogowego na DK 92 w miejscowości Gaj Wielki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano auto osobowe marki BMW, które zderzyło się z autem ciężarowym marki Volvo, w wyniku czego w jednym z tych aut została uwięziona osoba poszkodowana. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwolniono kierującego i przekazano ZRM. Na miejscu akcji działały: JRG Szamotuły wraz z Dowódcą JRG, OSP Kaźmierz, OSP Tarnowo Podgórne, ZRM, Policja.

Czytaj więcej...

Pożar mieszkania w BytyniuW czwartek 15 lutego 2018r., w południe doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Bytyń gm.Kaźmierz. Przybyłe na miejsce jednostki Straży Pożarnej natychmiast przystąpiły do ewakuacji mieszkańców oraz podjęły działania gaśnicze. Nikt nie ucierpiał. Na miejscu akcji obecne były: JRG Szamotuły wraz z Zastepcą Komendanta Powiatowego PSP i Dowódcą JRG, OSP Bytyń, OSP Kaźmierz, OSP Podrzewie, Policja, Pogotowie Gazowe i Energetyczne. Przybyli również pracownicy Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, aby udzielić pomocy poszkodowanej w pożarze rodzinie.

Czytaj więcej...

Zarząd  Ochotniczej Straży  Pożarnej

w  Kaźmierzu  

Zaprasza wszystkich członków jednostki na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się dnia 24 lutego 2018 r., o godz. 18.00 w Sali Koszykowej w Pałacu przy ul. Nowowiejskiej. Zapraszamy również osoby chętne wstąpić w szeregi naszej jednostki, prosząc o wcześniejszy kontakt z naczelnikiem Rafałem Szczepańskim pod nr tel. 602 487 706.

Kolizja w Młodasku   W piątek 9 lutego 2018 r. doszło do kolizji na DK 92 w miejscowości Młodasko. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zastali w przydrożnym rowie auto osobowe marki Skoda Octavia. Na szczęście nikt z podróżujących samochodem nie został poszkodowany. Na miejscu działały: OSP Kaźmierz, Policja, Pomoc Drogowa.

Czytaj więcej...

ĆwiczeniaW sobotę 27 stycznia 2018r., jednostka z OSP w Kaźmierzu wzięła udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa technicznego, których tematem były teoretyczne i praktyczne możliwości sprzętu hydraulicznego. Przypomniano sobie techniki ratownicze używane podczas zdarzeń. Dziękujemy firmie z Kaźmierza, która umożliwiła przeprowadzenie szkolenia.

Czytaj więcej...

DachowanieW środę 3 stycznia 2018r., przed południem doszło do dachowania auta osobowego w miejscowości Gaj Wielki.  Kierująca autem samodzielnie opuściła pojazd. Kobieta została zabrana przez ZRM do szpitala. Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG Szamotuły, OSP Kaźmierz oraz ZRM i Policja.

Czytaj więcej...

fepr

Pogoda

Polska - mapa burzowa

Mapa burzowa Polski